Online News Portal

बलुचमा सेनाले जबर्जस्ती युवकलाई समातेको भन्दै व्यापक प्रदर्शन

138
कराँची (एएनआई) । पाकिस्तानमा इदको अवसरमा जबरजस्ती बेपत्ता भएका बलुच समुदायका आफन्तले मङ्गलबार कराँची प्रेस क्लबमा केन्द्र सरकार र सुरक्षा निकायविरुद्ध विरोध प्रदर्शन गरेका छन् । यी व्यक्तिहरूले आफ्ना प्रियजनको सुरक्षित रिहाइको माग गरेका छन्। कार्यकर्ता सामी बलोचको नेतृत्वमा भएको यस विरोध प्रदर्शनमा प्रदर्शनकारीहरूले आफ्ना मानिसहरूलाई पाकिस्तानी सुरक्षा एजेन्सीहरूले जबरजस्ती उठाएको बताए। पटकपटक सोध्दा पनि हालसम्म यी व्यक्तिको बारेमा सरकारले कुनै जानकारी दिएको छैन । यी व्यक्तिहरूले आफूहरू आफ्ना प्रियजनहरूप्रति गहिरो चिन्तित रहेको र उनीहरूलाई हेर्न आतुर रहेको बताए।

यस अवसरमा सामी बलोचले मानवअधिकार संगठन र मिडियाको कडा आलोचना गर्दै यो विरोधमा आफूहरू सहभागी नभएको र कभर नगरेको बताए। देशमा इद कसले र कसरी मनाएको छ भन्ने मिडियाले मात्रै देखाएको प्रदर्शनकारीले बताएका छन् । तर यसले उनलाई आफ्नो प्रदर्शन ढाक्न आवश्यक महसुस गराएको छैन।

यी प्रदर्शनकारीहरूले मरियम नवाज शरीफको पनि आलोचना गरेका छन्। उनीहरूले भने कि मरियमले आफ्ना बुबा जेलमा हुँदा ईद मनाउन नसक्ने ट्वीट गरेकी थिइन्। त्यसपछि उनले आफ्नो ट्वीटमा यसप्रति दुःख व्यक्त गरे । तर मरियम नवाजले बलोचको समस्या देख्दिनन्। बेपत्ता बलोचका परिवारका सदस्य जतिसुकै दुखी भए पनि उनीहरुलाई वास्ता नगर्ने उनीहरुले बताएका छन् । बेपत्ता भएकाहरुलाई देशको सुरक्षा निकायले जबरजस्ती अपहरण गरेको उनीहरुको आरोप छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.