Online News Portal

चिनियाँ नागरिकको हत्या पछि पाकिस्तान प्रती चीन आक्रोशीत

185

पीटीआई। पाकिस्तानका एक वरिष्ठ सांसदले कराँची विश्वविद्यालयमा भएको विस्फोटपछि इस्लामावादको सुरक्षा प्रणालीमा चीनको विश्वास डगमगाएको बताएका छन् । अप्रिल २६ मा बुर्का लगाएकि आत्मघाती बम हमलाकारीले गरेको विस्फोटमा तीन चिनियाँ शिक्षकको मृत्यु भएको थियो । पाकिस्तानमा चिनियाँ नागरिकमाथि भएको यो अहिलेसम्मकै ठूलो हमला हो।

चीनमा अहिके पाकिस्तान प्रती गम्भीर चिन्ता र आक्रोश 

पाकिस्तानको कराँचीमा चिनियाँ नागरिकको गोली हानी हत्या, दुई साताअघि नौ चिनियाँ कामदारको हत्या भएको थियो ।     पाकिस्तानमा पटक – पटक चिनियाँ नागरिकको किन हुन्छ हत्या ? कहिले -कहिले भयो हत्या

शुक्रबार डान अखबारसँग चीनको बिचार साझा गर्दै सिनेटर मुशाहिद हुसैनले भने, “यो घटनाले चीनमा गम्भीर चिन्ता र आक्रोश पैदा गरेको छ।” सिनेट सुरक्षा समितिका अध्यक्ष मुशाहिदले पनि गत हप्ता चिनियाँ दूतावासमा हमलाको शोक व्यक्त गर्न एउटा प्रतिनिधिमण्डलको नेतृत्व गरेका थिए।

पाकिस्तान बाट चीनको विश्वास डगमगाएको छ ? 

“पाकिस्तानको सुरक्षा प्रणालीमा चीनको विश्वास, जनता र परियोजनाहरूको सुरक्षा गर्ने क्षमता पाकिस्तानले गर्न सकेन मुशाहिदले भने। आक्रमणको घटना बारम्बार दोहोरिएको छ, जसले पाकिस्तानको निष्पक्ष सुरक्षाको वाचा ब्यावहारमा कार्यान्वयन भएको छैन भन्ने प्रमाणित हुँदै गएको छ  । कराँची विश्वविद्यालयमा भएको आक्रमण चिनियाँ नागरिकलाई लक्षित गरी भएको तेस्रो ठूलो आक्रमण थियो।

आक्रमण जारी रह्यो भने पाकिस्तानका लागि कठिन हुनेछ । चीनको नयाँ सीमा कानुनप्रति नेपाल किन अनभिज्ञ , सगरमाथामा समेत चिरा गर्ने सोचमा चीन नेपाली नेता मौन किन ?

सुरक्षा व्यवस्थाको आलोचना गर्दै मुशाहिदले घटनापछि सुरक्षा निकायले निद्रा लिएको महसुस गरेको बताए । “यदि त्यस्ता आक्रमणहरू जारी रह्यो भने, चीन मात्र होइन, अन्य देशका लगानीकर्ताहरू पनि पाकिस्तानमा लगानीको समीक्षा गर्न बाध्य हुनेछन्,” उनले भने।

अहिले चिनियाँ नागरिकले पाकिस्तान छोडेको तस्वीर भाइरल भएको छ ।

कराची विश्वविद्यालयमा भएको हमलापछि चिनियाँ नागरिकले पाकिस्तान छोडेको तस्वीर इन्टरनेट मिडियामा भाइरल भएको थियो । तर, पाकिस्तानले यस्तो जानकारीको खण्डन गरेको थियो । कराँची विश्वविद्यालयमा भएको आक्रमण एक वर्षमा पाकिस्तानमा चिनियाँ नागरिकमाथि भएको तेस्रो आतंकवादी हमला हो।

Leave A Reply

Your email address will not be published.