Online News Portal

आतङ्ककारी तोक्ने प्रस्तावलाई सम्बन्धित सबैले समर्थन गर्नुपर्ने- अमेरिकी बिदेश मन्त्री

114

अमेरिकी विदेशमन्त्री एन्टोनी ब्लिन्केनले संयुक्त राष्ट्र सुरक्षा परिषद् (युएनएससी) को १२६७ सूचिमा आतङ्ककारी तोक्ने प्रस्तावलाई सम्बन्धित सबैले समर्थन गर्नुपर्ने बताए।  यो बीचमा कुनै पनि देश आउनु हुँदैन।  ब्लिन्केनले कसैको नाम उल्लेख  न गरे पनि चीन आतंकवादी लिस्टमा नाम राख्न न दिएकोले  यो सम्भवतः चीनलाई संकेत गरिरहेको थियो।  मुम्बईमा भएको सुरक्षा परिषद्को आतंकवाद विरोधी समितिको विशेष बैठकमा बजाइएको रेकर्ड गरिएको सन्देशमा उनले नोभेम्बर २००८ मा भएको मुम्बई आतंकवादी हमलामा मारिएकामध्ये ६ अमेरिकी नागरिक रहेको बताए ।  उनले भने, “हामी भारत र ती सबै देशका जनताको साथमा छौँ जसका नागरिकहरूले त्यस दिन ज्यान गुमाएका थिए।  तर हामीले शोक गर्नु भन्दा धेरै गर्नु पर्छ।  मुम्बई आतंकवादी हमलाका दोषीहरूलाई न्यायको कठघरामा ल्याउनु पीडित र सबै ठाउँका मानिसहरूप्रति हाम्रो दायित्व हो।

‘अमेरिका भारतसँग काम गर्दैछ’
“त्यसैले गर्दा अमेरिकाले भारत र अन्य साझेदारहरूसँग विगत १४ वर्षदेखि काम गरिरहेको छ।  जबसम्म हामीले यी आक्रमणका दोषीहरूलाई न्यायको कठघरामा ल्याउँदैनौं, तबसम्म आतंकवादीहरूलाई जताततै उनीहरूको जघन्य अपराध सहनेछ भन्ने सन्देश हुनेछ।” ब्लिन्केनले भने, यी आक्रमणहरूको पछाडि संयुक्त राज्य अमेरिकालगायत सुरक्षा परिषद्का धेरै सदस्यहरू थिए। आतंककारीहरु विरुद्ध लगाइयो।  अमेरिकी विदेशमन्त्रीले भने, “हामीले मिलेर काम गर्दा हाम्रो प्रयास अझ प्रभावकारी हुनेछ।”  त्यसकारण हामी भारतसँग मिलेर संयुक्त राष्ट्र संघको १२६७ समितिमा धेरै आतंककारीहरूलाई नियुक्त गर्न काम गरिरहेका छौं।  सम्बन्धित सबैले यी प्रस्तावहरूलाई समर्थन गर्नुपर्छ र कुनै पनि राष्ट्र उनीहरूको बाटोमा उभिनु हुँदैन।

Leave A Reply

Your email address will not be published.