Online News Portal

उइगर मुस्लिममाथि चीनको ‘अत्याचार’, नसबंदीपछि महिलाको ‘अन्तरजातीय विवाह’ जबरजस्ती

92

चीनको जिनपिङ सरकारमाथि उइगर मुस्लिमलाई यातना दिएको आरोप लाग्दै आएको छ । तर हालैको एक प्रतिवेदनले चीन सरकारले महिलालाई नराम्रो यातना दिँदै जबरजस्ती विवाह गराउने गरेको खुलासा भएको छ ।

वासिङ्टनमा रहेको एक वकालत समूहको प्रतिवेदनअनुसार जिनपिङ सरकारले २०१४ देखि उइघुर क्षेत्रमा अन्तरजातीय विवाहलाई प्रोत्साहन र बाध्य पारेको छ। उइघुर मानव अधिकार परियोजना (UHRP) को नयाँ अनुसन्धान प्रतिवेदन चिनियाँ राज्य मिडिया र नीति कागजातहरू, सरकारले स्वीकृत प्रोफाइल र प्रशंसापत्रहरू, र उइघुर महिलाहरूले उपलब्ध गराएको जानकारीमा आधारित छ।

उइघुर महिलाको जबरजस्ती विवाह: पूर्वी तुर्किस्तानमा अन्तरजातीय विवाहका लागि राज्य नीति, प्रतिवेदनले पूर्वी तुर्किस्तानमा उइघुर महिला र हान पुरुषहरूबीच अन्तरजातीय विवाहलाई प्रवर्द्धन, प्रोत्साहन र जबरजस्ती गर्नमा चीनको भूमिकाको जाँच गर्दछ। प्रतिवेदनले मिश्रित विवाहको माध्यमबाट उइगरहरूलाई जबरजस्ती हान चिनियाँ समाजमा आत्मसात गर्ने अभियानमा चिनियाँ पार्टी-राज्य सक्रिय रूपमा संलग्न रहेको प्रमाण प्रस्तुत गरेको छ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.