Online News Portal

पाकिस्तानमा हिन्दु सङ जबरजस्ती धर्म परिवर्तन, अपहरण र नाबालिगहरूको विवाहको बढ्दो घटनाहरूको विरोध

131

कराँची: पाकिस्तानको अल्पसंख्यक हिन्दू समुदायका सदस्यहरूले यस महिनाको अन्त्यमा जबरजस्ती धर्म परिवर्तन, अपहरण र नाबालिगहरूको विवाहको बढ्दो घटनाहरूको विरोध गर्न र यहाँ सिन्ध विधानसभा भवन बाहिर भेला हुनेछन्।  सिन्ध प्रान्तमा धेरै हिन्दू समुदायका नेताहरूले आयोजना गरेको र्‍याली देशमा अल्पसंख्यकहरूको अधिकारका लागि काम गर्ने संगठन पाकिस्तान दरार इत्तेहाद (पीडीआई) को ब्यानरमा मार्च 30० मा आयोजना हुनेछ।   संस्थाले सामाजिक सञ्जालमा जारी गरेको पोस्टरमा सिन्ध प्रान्तमा हिन्दू समुदायको जग्गा जबर्जस्ती कब्जामा लिएर नाबालिग बालिकाको अपहरण, जबरजस्ती धर्म परिवर्तन र विवाहको विरोधमा र्‍याली आयोजना गरिएको बताइएको छ ।  पीडीआईका अध्यक्ष फकिर शिव कुचीले भने, “हाम्रा महिला र बालिकाको अपहरण, जबरजस्ती धर्मपरिवर्तन र नक्कली विवाहमा सरकारले आँखा चिम्लिएर हिन्दू समुदायका हजारौं मानिसहरूको र्‍यालीमा सहभागिता हुने अपेक्षा गरेका छौं।” संगठनले जनचेतना फैलाउन प्रदेशभर र्‍याली निकाल्न थालेको छ ।

“हामी सबैले हिन्दू र देशका अन्य अल्पसंख्यक समुदायका सदस्यहरूले मार्च 30 मा यो विरोध र्‍याली आयोजना गर्दा सामना गर्ने समस्याहरू हेर्न चाहन्छौं,” उनले भने।  कुचीले जबरजस्ती धर्म परिवर्तन र विवाह विरुद्धको रोकिएको विधेयक सिन्ध विधानसभामा पारित गर्नुपर्ने माग गरेका छन् ।  सन 2019 मा, सिन्ध प्रान्तका विभिन्न जिल्लाहरूमा हिन्दू केटीहरूको अपहरण र जबरजस्ती धर्म परिवर्तनको मुद्दा सिन्ध विधानसभामा उठाइयो।  हिन्दू केटीहरूमा मात्र सीमित हुनु हुँदैन भनी केही विधायकहरूको आपत्तिमा संशोधन पछि एउटा प्रस्तावमाथि छलफल भयो र सर्वसम्मतिले पारित भयो।  जबरजस्ती धर्म परिवर्तनलाई अपराधीकरण गर्ने विधेयक तर पछि सभामा अस्वीकृत भयो।  यस्तै बिल फेरि प्रस्ताव गरिएको थियो, तर २०२१ मा अस्वीकार गरियो। एजेन्सी

Leave A Reply

Your email address will not be published.