Online News Portal

चिनियाँ ब्यापारी अर्बौं रकम ठगी गरेको आरोपमा पक्राउ

127

एजेन्सी –  चीनका एक निर्वासित व्यापारी गुओ वेनगुईलाई हजारौं अनलाइन फलोअर्सलाई एक अर्ब डलर ठगी गरेको आरोपमा अमेरिकामा पक्राउ गरिएको छ ।  गुओलाई पूर्व अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पका सल्लाहकार स्टिभ ब्याननको निकट मानिन्छ।

अमेरिकी सरकारले गुओले लामो समयदेखि आर्थिक सल्लाहकार किन मिङ जीसँग मिलेर सन् २०१८ देखि हजारौं अनलाइन फलोअर्सलाई धोका दिएको आरोप लगाएको छ।  यी अनलाइन फलोअरहरूलाई लगानी फिर्ता दिने वाचा गरिएको थियो तर तिनीहरूको पैसा व्यापारीले आफ्नो र आफ्नो परिवारको महँगो आवश्यकतामा खर्च गरेको हो ।

यो पैसाबाट गुओले ३७ मिलियन डलरको याट, न्यु जर्सीमा ५० हजार स्क्वायर फुटको सम्पत्ति, छोराको लागि ३५ लाख डलरको फेरारी कार, ६२ हजार डलरको टिभी र ३६ हजार डलरका दुईवटा गद्दा किनेको आरोप छ।

हजारौं अनलाइन फलोअर्सलाई एक अर्ब डलर ठगी गरेको आरोपमा अमेरिकामा निर्वासित चिनियाँ व्यापारी गुओ वेनगुइलाई पक्राउ परेका छन् ।  गुओलाई पूर्व अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पका सल्लाहकार स्टिभ ब्याननको नजिकको मानिन्छ।

अमेरिकी सरकारले गुओलीलाई लामो समयदेखि आर्थिक सल्लाहकार किन मिङ जीसँग 2018 यता हजारौं अनलाइन फलोअरहरूलाई ठगी गरेको आरोप लगाएको छ।  यी अनलाइन फलोअरहरूलाई लगानी फिर्ता गर्ने वाचा गरिएको थियो, तर व्यापारीले आफ्नो पैसा आफ्नो र आफ्नो परिवारको महँगो आवश्यकतामा खर्च गरे।

  यो पैसाबात गुओलेमाथि ३७ मिलियन डलरको याट, न्यु जर्सीमा ५०,००० स्क्वायर फिटको सम्पत्ति, केटाका लागि ३.५ मिलियन डलरको फेरारी कार, ६२,००० डलरको टिभी सेट र दुई डलर ३६,००० डलरको गद्दा किनेको आरोप छ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.