Online News Portal

विश्वविद्यालयहरूको सङ्ख्यामा चीनलाई पछाडि पार्दै एउटा भारत पावरहाउसको रूपमा आगाडि

86

नयाँ दिल्ली। QS Quacquarelli Symonds ले १४८ बटा भारतीय विश्वविद्यालयहरू समावेश गर्दै 2024 QS विश्व विश्वविद्यालय रैंकिंग: एशिया जारी गरेको छ। यस रैन्किङमा भारतको उच्च शिक्षा प्रणालीले एसियाली शिक्षा परिदृश्यमा उल्लेखनीय उपलब्धिको रूपमा चित्रण गरिएका विश्वविद्यालयहरूको सङ्ख्यामा चीनलाई पछाडि पार्दै एउटा पावरहाउसको रूपमा उभिएको छ।

भारतीय विश्वविद्यालयहरूले उल्लेखनीय प्रदर्शन प्रदर्शन गरिरहेका छन। अनुसन्धान उत्पादकता मेट्रिक्समा प्रति संकाय पेपरहरू जस्ता सात संस्थाहरू अग्रणी छन्। विशेष गरी, अन्ना विश्वविद्यालय र मौलाना अबुल कलाम आजाद टेक्नोलोजी विश्वविद्यालय, पश्चिम बंगालले यस क्षेत्रमा अनुसन्धान आउटपुटमा शीर्ष स्थान हासिल गरे।

यो उपलब्धिले गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गर्ने, अनुसन्धानको संस्कृतिलाई बढावा दिन र नवप्रवर्तनलाई बढावा दिने भारतको प्रतिबद्धतालाई जनाउँछ। भारतीय विश्वविद्यालयहरूले अनुसन्धान प्रभाव र संकाय विशेषज्ञतामा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेका छन्, जसले देशलाई विश्वव्यापी शैक्षिक क्षेत्रमा एक प्रमुख खेलाडीको रूपमा स्थान दिन्छ।

QS Quacquarelli Symonds को रैंकिंगले शिक्षा क्षेत्रमा भारतको , उत्कृष्टता, अन्तर्राष्ट्रिय सहयोग, र अनुसन्धान नवाचारप्रतिको आफ्नो समर्पणलाई हाइलाइट गर्दै भारतको प्रगतिलाई अधोरेखित गर्दछ । भारतीय उच्च शिक्षा संस्थानहरू विद्यार्थी, अनुसन्धानकर्ता र राष्ट्रको शैक्षिक समुदायका लागि उज्ज्वल भविष्यको प्रतिज्ञा गर्दै निरन्तर वृद्धिको मार्गमा छन्।

Leave A Reply

Your email address will not be published.