Online News Portal

(MI6) ले तेस्रो देशका व्यक्तिमार्फत चीनविरुद्ध जासुसी अभियान

77

बेइजिङ।  चीनको राष्ट्रिय सुरक्षा विभागले हालै बेलायतको मिलिटरी इन्टेलिजेन्स ६ (MI6) ले तेस्रो देशका व्यक्तिमार्फत चीनविरुद्ध जासुसी अभियान सञ्चालन गरेको मुद्दाको समाधान गर्न सफल भएको छ।  यस विदेशी व्यक्तिको थर ह्वाङ हो, जो एक विदेशी परामर्श निकायका प्रमुख हुन्।

2015 मा, MI6 ले Hwang नामक यो व्यक्तिसँग एक खुफिया साझेदारी स्थापना गर्यो।  MI6 ले पछि ह्वाङलाई धेरै पटक चीन पठायो, आफ्नो सार्वजनिक पहिचानलाई बेलायतका लागि चीनको गुप्तचर जानकारी सङ्कलन गर्न र विद्रोहीहरूलाई पत्ता लगाउन कभरको रूपमा प्रयोग गरी।

MI6 ले ह्वाङलाई बेलायत र अन्य क्षेत्रहरूमा व्यावसायिक खुफिया प्रशिक्षण प्रदान गर्‍यो र विशेष जासुसी उपकरणहरू पनि उपलब्ध गराएको थियो।  सावधानीपूर्वक अनुसन्धान पछि, चीनको राष्ट्रिय सुरक्षा विभागले समयमै हुआङको आपराधिक प्रमाण पत्ता लगायो र कानून बमोजिम उनी विरुद्ध आपराधिक दण्डात्मक कदम चाल्यो।

Leave A Reply

Your email address will not be published.