Online News Portal

भारतीय नागरिकहरूको गुनासो अनलाइन पोर्टल द्वारा समाधान गर्ने जानकारी

152

वीरगंज, १२ चैत्र

भारतको महावाणिज्य दूतावास द्वारा आजादी का अमृत महोत्सव अन्तर्गत, बीरगन्ज स्थित भारतको महावाणिज्य दूतावास द्वारा 26 मार्च 2022 मा वाणिज्य दूतावास परिसरमा चौथो “Open House for Consular Grievances” आयोजना गरियो। कार्यक्रमको उद्देश्य नेपालमा बसोबास गर्ने पीडित भारतीय नागरिकहरूको गुनासो गैर-नियमित कन्सुलर गुनासोहरू समाधान गर्नु थियो।

पोर्टलको लिङ्क https://pravasirishta.gov.in/home हो। सम्पुर्ण  भारतीय विद्यार्थीहरू का साथै विदेशी स्थित भारतीयहरूलाई तिनीहरूको पूर्ण विवरणहरू दिएर छुट्टै अनलाइन दर्ता गराउन सल्लाह दिइयो। यसो गर्दा CGI, बीरगंज द्वारा उनीहरूलाई आवश्यक, आपतकालीन र संकटको अवस्थामा सम्पर्क गर्न सकिन्छ ।  प्रवासी रिश्ता पोर्टलमा दर्ताको प्रक्रिया प्रदर्शन गर्दा, सहभागीहरूलाई देशको रूपमा नेपाल र मिसनको रूपमा भारतीय महावाणिज्य दूतावास, वीरगन्ज चयन गर्न सल्लाह दिइयो।

शिविरमा नेपालको पर्सा र बारा जिल्लामा कार्यरत धेरै भारतीयहरू सहभागी भएर आफ्ना गुनासो जानकारी  गराएका थिए ।  गुनासोहरू मुख्यतया दर्तासँग सम्बन्धित थिए।  ओपन हाउसमा डाबर नेपाल, शिव शक्ति समूह, शालिमार पेन्ट्स, शालिमार सिमेन्टका कर्मचारी, नेसनल मेडिकल कलेजका विद्यार्थीहरूले उपस्थित भई आफ्ना गुनासाहरू राखेका थिए। उनीहरूलाई आफ्ना गुनासोहरू सम्बोधन गर्न सकिने प्रवासी रिश्ता पोर्टलको बारेमा पनि जानकारी गराइएको थियो।

Leave A Reply

Your email address will not be published.