Online News Portal

बर्दी को आड मा कानुन मिच्दै ट्राफिक प्रहरी ,जिल्ला देखि केन्द्र सम प्रशासन को मिलोमतो

366

 जेष्ठ  १२ बारा । ट्राफिक प्रहरीले आफ्नो पावर को आडमा बिभिन्न सवारी साधनहरु सँग  बिना लाइसेन्स, बढी सिट क्षमता , सवारी मा सिट थप गरेको,बहानामा प्रतेक अटो ,इरिसा, मैजिक्को सङ  सस्था बाट रकम असुल गरि कागज पत्र को नाममा कमाई धन्दाको रुपमा प्रयोग गर्दै आएको रहस्य बारम्बार प्रत पत्रीका मा सामाचार  आएको छ ।

प्रदेश नम्बर २ ट्राफिक प्रहरी कार्यालय पथलैयाका प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक नान्तीराज गुरुङको निर्देशन पाउनसाथ बिरगंज को  बिभिन्न ठाउहरुमा ट्राफिक प्रहरीले बिना लाइसेन्स, बढी सिट क्षमता , सवारी मा सिट थप गरेको,बहानामा प्रतेक अटो ,इरिसा, मैजिक्को सङ  सस्था बाट रकम  नाममा कमाई धन्दा बनाएको रहस्य उजागर भएको हो । बाराको पथलैयामा रहेको ट्राफिक प्रहरीहरुले आफ्नो पेशालाई बदनाम गर्दै नेपाली  प्रतेक अटो ,इरिसा, मैजिक्को सङ  सस्था, सवारी साधनबाट रकम उठाउन थालेको छ ।

ट्राफिक प्रहरीले बिभिन्न बहानामा सवारी साधनलाई नरोकी प्रतेक अटो ,इरिसा, मैजिक्को सङ  सस्था कागज नपुगेको बताउदै रकम लिने गरेको एक  ना २ ह ५६७४ को सवारी चालकले बताएका छन। बिरगंज को पावर हाउश हुँदै आईसीपि हुदै पोखरिया सम जाने  अटो ,इरिसा, मैजिक्को सङ द्वारा रकम असुल गरि पथलैया स्थित रहेको ट्राफिक प्रहरीले आफ्नो वर्दी र पेशालाई बदनाम गर्दै कमाई खाने भाडो बनाएका छन
उनका अनुसार ट्राफिक प्रहरीको उक्त रवैयाले प्रहरीको राजस्व बढेपनि मुलुकको राजस्व बढ्न नसकेको दुखेसो पोखे। ट्राफिक प्रहरी भित्र हालको समयमा रकम लिने प्रकृया नै चलेपछि ट्राफिक प्रहरीले आफ्नो वर्दी र पेशालाई बदनाम गर्दै आर्थिक कारोवारमा मात्रै सिमित रहेको बुझिन्छ । ट्राफिक प्रहरी उपरीक्षक गुरुङको कार्यले हालको समयमा ट्राफिक प्रहरी भित्र रकम लिने प्रकृया नै संचालन भएको प्रष्ट हुन्छ ।

आफ्नो विश्वासिलो पात्रको रुपमा चिनिनेहरुलाई  वीरगंजको रजन्ती चौक, पवार हाउस,बस पार्क, आइ सि पि चौक्मा  बिभिन्न राम्रा ठाउहरुमा परिचालन गरिएको बारे व्यापक चर्चाको बिषय बनेको छ । ट्राफिक प्रहरीको उक्त रवैयाले नेपाल प्रहरी संगठन माथि नै प्रश्ण चिन्ह खडा भएको देखिन्।

Leave A Reply

Your email address will not be published.