Online News Portal

रक्सौलदेखि काठमाडौंको दूरी ३ घण्टामा पूरा गर्न सकिने

163

वीरगंज, २ भदौ

टोलीले २०२२ को अन्तिम महिनामा अन्तिम सर्वेक्षण प्रतिवेदन पेश गर्नेछ । सर्वेक्षणसँगै डीपीआर र माटो अनुसन्धानको काम पनि भइरहेको छ । रक्सौल सहित ११ नयाँ स्टेशनहरू निर्माण गरिनेछ । ८ किलोमिटर लामो हुनेछ

रक्सौल : प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको सपनाको परियोजनामा ​​परेको रक्सौलदेखि काठमाडौं रेलमार्ग निर्माणको अन्तिम सर्भेको काम छिट्टै सम्पन्न हुने भएको छ । डिसेम्बरमा कोंकण रेलवेको टोलीले यस परियोजनाको अन्तिम प्रतिवेदनसहित डीपीआर र अन्य आवश्यक अनुसन्धानसम्बन्धी प्रतिवेदन सरकारलाई बुझाउने छ।त्यसपछि सन् २०२३ मा रक्सौलदेखि काठमाडौंसम्म रेलमार्ग निर्माणको काम सुरु हुने सम्भावना छ । हालसम्म गरिएको सर्वेक्षण अनुसार यो रेलमार्ग निर्माणका सम्बन्धमा सबै खालका प्रतिवेदन सकारात्मक आएकाले सर्भेमा संलग्न टोलीको विश्वास गर्ने हो भने रक्सौल–काठमाडौं रेलमार्ग निर्माणको काम अघि बढेको हो । पूर्ण क्षमताका साथ लाइन सुरु भयो भने अबको ४–५ वर्षभित्र रक्सौलबाट काठमाडौंसम्म रेल चढ्ने सपना पूरा हुनेछ । यो रेलमार्ग निर्माणका लागि नेपाल र भारतका जनता लामो समयदेखि पर्खिरहेका छन् ।

ट्रेन १२० किलोमिटरको गतिमा चल्नेछअन्तिम सर्वेक्षणमा टोलीले रक्सौलदेखि काठमाडौंसम्म १४० किलोमिटर लामो रेलमार्ग निर्माण गर्ने सहमति गरेको छ । जसमा अन्तिम ४० किलोमिटर भागमा डबल ट्रयाकबाट विद्युतीकरण गरिनेछ । त्यसैगरी शून्य अर्थात् रक्सौलदेखि सिंगल लाइन ब्रोडगेजसम्म ९९ किलोमिटर विद्युतीकरण गरिनेछ ।पछिल्लो ४० किलोमिटरलाई डबल ट्रयाक बनाउन लागिएको हो, त्यो क्षेत्र अत्यन्तै दुर्गम भएकाले यस क्षेत्रमा एकैपटक डबल ट्रयाक सुरु गरिनुपर्छ, ताकि भविष्यमा समस्या नआओस् भन्ने सरकारको चाहना छ । बाँकी ९९ किलोमिटरमा ट्र्याक बढाउने काम सहज छ । सर्वेक्षणका अनुसार रक्सौलदेखि काठमाडौंसम्म १२० किलोमिटर प्रतिघण्टाको गतिमा रेल चल्नेछ र रक्सौलबाट काठमाडौंको दूरी ३ घण्टामा पूरा गर्न सकिनेछ । यो आयोजनामा ​​करोडौं रुपैयाँ खर्च हुने सम्भावना छ ।

१२ वटा स्टेशन र ३३ वटा सुरुङ निर्माण गरिनेछरक्सौल र काठमाडौंको बीचमा १२ वटा स्टेसन निर्माण गरिनेछ । जसमा रक्सौल बाहेक वीरगञ्ज, बेलवा, मनहर्वा, सफा बजार, निजगढ, मकवानपुर, दियाल, शिखरपुर, साथिखेल, सिस्नेरी र काठमाडौं पर्छन् । रक्सौल र काठमाडौं बीच ३३ वटा सुरुङ निर्माण गरिनेछ । सबैभन्दा ठूलो सुरुङ ८ किलोमिटर लामो हुनेछ ।काठमाडौं–काठमाडौं बीच ३०५ साना–ठूला पुल निर्माण हुने भएको छ । ८ सय मिटर केबल ब्रिज पनि बनाइनेछ । यस मार्गको सबैभन्दा लामो पुलको लम्बाइ १५ सय मिटर हुनेछ । रक्सौलबाट ४७ किलोमिटर पछि जंगल र हिमाली क्षेत्र सुरु हुनेछ ।निजगढबाट रो-रो फेरी सुविधा उपलब्ध हुनेछ

Leave A Reply

Your email address will not be published.