Online News Portal

चिनियाँ एजेन्ट बनेर नेपाल-भारत सम्बन्ध बिगार्दा उपेन्द्रलाई मधेशी जनताले गरे अस्विकार

170

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादव मधेशमा नराम्रोसँग पछारिएका छन् । सप्तरी २ बाट आफू पराजित भएका छन् भने उनको पार्टी नै कोमामा पुगेको छ । प्रत्यक्षमा १/२ सिट जितेर राष्ट्रिय दल बन्न संघर्षरत छ ।

नेतृत्वसहित डुब्न लागेको जसपाको यो हालत आउनुको पछाडि अध्यक्ष उपेन्द्र नै प्रमुख जिम्मेवार छन् । मधेशको भारतसँग भावनात्मक सम्बन्ध छ । अझ रोटीबेटीको सम्बन्ध छ ।

जनजनको सम्बन्धलाई लत्याउँदै उपेन्द्रले चीनलाई च्यापेर भारतविरोधी भावना बढाउने, भारतको विरोध गरेर अन्ध राष्ट्रभक्ति देखाउने शक्तिसँग चुनावी तालमेल गर्ने, चिनियाँ एजेन्ट बनेर प्रभाव बढाउन खोजेकाले यसपालि उपेन्द्र मात्र होइन उनले नेतृत्व गरेको दलसँग समेत मधेशी जनताले हिसाब किताब गरेका हुन् । आफ्नो राजनीतिक स्वार्थका लागि आन्दोलनको धम्की दिएर घुर्की लगाउने उपेन्द्रले भारतविरोधी गतिविधि पनि आफ्नै फाइदाका लागि गर्ने गरेका छन् ।

चीनको समर्थन लिएर उनले भारत विरोधी नीति लिँदा त्यसलाई मधेशी जनताले मन पराएनन् । सुखदुखको साथी भारतलाई चिढ्याएर आफ्नो दुनो सोझ्याउने र दुख जति आफूहरुले पाउने भन्दै मधेशी जनताले यसपालि उपेन्द्र र जसपालाई चुनावमा अस्वीकार गरेका हुन् ।

एक सर्वेक्षणमा मधेशका ८० प्रतिशत जनताले उपेन्द्र यादव धोकेबाज भएको, सत्ताका लागि मधेशलाई ठगेर बेचेको, चीनसँग साँठगाँठ गरेर भारतविरोधी नीति लिएको, भारतलाई चिढ्याएर आफू फाइदा लिने र मधेशी जनतालाई मुस्किलमा पार्ने भन्दै आलोचना गरेका थिए । यसमा युवाहरुले बाइकट उपेन्द्र भन्ने मत पनि जाहेर गरेका थिए । नेपालपाना

Leave A Reply

Your email address will not be published.