Online News Portal

चीनले म्यानचेस्टर वाणिज्य दूतावासबाट छ जना बेलायती अधिकारीहरूलाई हटायो

83

एजेन्सी,  मंसिर । चीनले आफ्नो म्यानचेस्टर वाणिज्य दूतावासमा भएको हिंसाको दुई महिनापछि बेलायतका छ जना अधिकारीहरूलाई हटाएको छ । जसमा एकजना वरिष्ठ बेलायती कूटनीतिज्ञ पनि छन् ।

बेलायतले अधिकारीहरूलाई अक्टोबरको घटनाबारे जासूसहरूलाई सोधपुछ गर्न अनुमति दिन कूटनीतिक उन्मुक्तिको अधिकार त्याग्न अनुरोध गरेको थियो । ६ जनामध्ये कसैले पनि न्यायको सामना नगर्ने भएकाले विदेशमन्त्री जेम्स चतुराईले आफ्नो निराशा व्यक्त गरे ।

उक्त समूहमा कन्सुल–जनरल झेङ जियुआन पनि थिए, जसले प्रदर्शनकारीलाई कुटपिट गरेको अस्वीकार गरेका थिए । प्रजातन्त्र समर्थक प्रदर्शनकारी हङकङका बब चानलाई वाणिज्य दूतावासको मैदानमा घिसारेर १६ अक्टोबरमा पुरुषहरूले कुटपिट गरेपछि घाइते भएका थिए ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.