Online News Portal

चिनियाँ राष्ट्रपति कम्युनिष्ट पार्टीलाई अनुशासनमा राख्न राष्ट्रिय अभियानमा लाग्‍ने : रिपोर्ट

101

सिंगापुर । चिनियाँ राष्ट्रपति सी जिनपिङले आफ्नो सत्ताको तेस्रो कार्यकाललाई ‘नयाँ युग’ को रूपमा वर्णन गरेका छन् र जसमा उनले कम्युनिष्ट पार्टी र यसका एकाइहरूलाई राम्रो शासनका लागि अनुशासन दिन राष्ट्रिय अभियानमा लाग्‍ने बताएका छन् ।

सिंगापुरस्थित अनलाइन न्यूज पोर्टल सिंगापुर पोस्टले सी जिनपिङले जनवरीको दोस्रो हप्तामा चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको अनुशासन निरीक्षणको २० औं केन्द्रीय आयोगको पूर्ण सत्रलाई सम्बोधन गर्दै यस्तो बताएको रिपोर्ट गरेको छ।

सत्रको क्रममा सीले अनुशासन पार्टीलाई शासन गर्ने ‘नियम’ भएको र पार्टीका सदस्यहरुले आचरणमा संयम राख्नु नै मापदण्ड भएको औंल्याए।

राष्ट्रपतिले अनुशासनलाई थप प्रमुख स्थानमा राख्ने प्रस्ताव राखेका थिए, र त्यो ‘पार्टी नियम निर्माण, पार्टी अनुशासन शिक्षा, र अनुशासन प्रवर्तन पर्यवेक्षणको सम्पूर्ण प्रक्रियामा कडा आवश्यकताहरू लागू गरिनुपर्ने’ बताएको सिंगापुर पोस्टले जनाएको छ।

कम्युनिष्ट पार्टीको नयाँ नियमावलीमा प्रत्येक सदस्यलाई पार्टीको विधानबारे जानकारी हुनुपर्छ। पार्टीको विधान अध्ययन गरेर पालना गर्नुपर्छ।

सिङ्गापुर पोष्टले उद्धृत गरेको भर्खरैको चिनियाँ राज्य मिडिया रिपोर्टले पार्टीका सदस्यहरू ‘पर्यवेक्षित र संयमित वातावरणमा काम गर्ने र बाँच्ने बानी बसाल्न’ पनि निर्देशन दिइएको छ।

अभूतपूर्व तेस्रो कार्यकालका लागि सी निर्वाचित भए पनि चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीले दीर्घकालीन शासनको परीक्षण, सुधार र आधुनिकीकरण, बजार अर्थतन्त्रको पुनरुत्थान र बाह्य वातावरण जस्ता नेतृत्व चुनौतीहरूको सामना गरिरहेको छ।

सीको नेतृत्व र चिनियाँ जनसमुदायको सीसीपीप्रतिको विश्वास गुमाउनुको मुख्य कारण भ्रष्टाचार, पार्टीको अधिनायकवादी कार्यशैली र जनताबाट सरकारको अलगावलाई श्रेय दिइएको छ।

केन्द्रीय राष्ट्रिय सुरक्षा आयोगको कार्यालयका उपनिर्देशक लिउ हाइक्सिङका अनुसार राष्ट्रिय सुरक्षाका विषयमा हालै पिपुल्स डेलीमा लेख लेखेको र जियोपोलिटिकामा फेब्रीले उद्धृत गरेका छन् । भविष्यमा।

मिडियाले भर्खरै रिपोर्ट गरेको छ कि सी नेतृत्वमा चीनले अरू कसैलाई आँखा नदेखेको उल्लेख गरिएको छ। वास्तवमा सीको नेतृत्वमा चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी (सीसीपी) जिद्दी अपवादवाद बाहेक अरू केहि पछ्याउँदैछ, यो विश्वको कुनै पनि राष्ट्रले हासिल गर्न सक्दैन भन्ने विश्वास गरिरहेको छ। नेपालपानामा प्रकाशित

Leave A Reply

Your email address will not be published.