Online News Portal

वाई२० र युवामन्थनले भारतभर १० हजार मोडलमा जी२० शिखर सम्मेलनहरू सञ्चालनमा सहकार्य गर्ने

95

नयाँ दिल्ली । भारतको जी२० अध्यक्षता प्रगतिमा र विश्वव्यापी मुद्दाहरूमा युवाहरूलाई संवादमा संलग्न गराउने उद्देश्यका साथ वाई२० भारत र युवामन्थनले एक साझेदारीमा हस्ताक्षर गरे, जुन ज्ञान साझेदारी सामूहिक कर्तव्य र शैक्षिक संस्थाहरूमा युवाहरूको अर्थपूर्ण संलग्नतामा केन्द्रित हुनेछ।

एक आधिकारिक विज्ञप्ति अनुसार साझेदारीले कार्यको भविष्य, शान्ति निर्माण र मेलमिलाप, जलवायु परिवर्तन, साझा भविष्य, स्वास्थ्य, कल्याण र खेलकुद जस्ता विषयहरूमा छलफल, प्रवर्द्धन र व्यवस्थित गर्ने काम गर्नेछ।

वाई२० भारत – जी२० भारतको आधिकारिक संलग्नता समूह र युवामन्थन, युवा नेतृत्व मार्फत आत्म-जागरूकता निर्माण गर्ने पहलले भारतभरका शैक्षिक संस्थाहरूमा जी२० शिखर सम्मेलनहरू आयोजना गर्न र स्कूल, कलेज र विश्वविद्यालयहरूमा लाखौं विद्यार्थीहरूलाई संलग्न गराउने आफ्नो साझेदारीको घोषणा गरेको छ।

वाई२० भारत सबै जी२० सदस्य देशहरूका युवाहरूको लागि आधिकारिक परामर्श फोरम हो, जहाँ उनीहरू एक अर्कासँग संवाद गर्न सक्षम छन्। वाई२० ले भविष्यका नेताका रूपमा युवाहरूलाई विश्वव्यापी समस्याहरूबारे चेतना जगाउन, विचार आदानप्रदान गर्न, बहस गर्न, वार्ता गर्न र सहमतिमा पुग्न प्रोत्साहित गर्ने विज्ञप्तिमा भनिएको छ।

यो साझेदारीको घोषणा गर्दै वाई२० भारतका अध्यक्ष अनमोल सोभितले भने, ‘यो साझेदारी जन भागिदारी आन्दोलनको एक प्रमुख उदाहरण हो जहाँ हामीले वाई२० विषयवस्तुहरूमा प्रवचनलाई अझ बलियो बनाउन युवाहरूको विचारहरूमा पहुँच गर्नेछौं।’

युवामन्थन, गोवर्धन लर्निङ क्लाउड प्राइभेट लिमिटेड र नेशनल एसोसिएसन अफ स्कूल प्रोफेशनल्सको संयुक्त पहलले युवाहरूलाई कूटनीति, नेतृत्व र सामूहिक कर्तव्यमा विश्वव्यापी संवादमा संलग्न गराउन खोज्छ।

युवामन्थन मोडल जी२० सम्मेलनको एक इमर्सिभ अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध सिमुलेशन हो, जसले विद्यार्थीहरूलाई विश्वव्यापी नेतृत्व सिकाउँछ। यस शिखर सम्मेलनमा, विद्यार्थीहरूले विश्वका नेताहरू जस्तै कार्य गर्छन् र स्थिरता, शान्ति र वृद्धिको लागि रणनीतिहरू सिर्जना गर्न मिलेर काम गर्छन्।

विद्यार्थीहरूलाई संचार कागजात मार्फत सम्पूर्ण विश्वको लागि महत्वपूर्ण कार्यहरू सिर्जना गर्न नयाँ विचार र दृष्टिकोण ल्याउन प्रोत्साहित गरिन्छ। यस अवसरमा बोल्दै युवामन्थनका सल्लाहकार ऐश्वर्या सिंहले भनिन्, ‘वाई२० सँगको हाम्रो साझेदारीले साझा विचार र लक्ष्यहरूको लाभ लिन्छ र हामी यो वर्ष लाखौं विद्यार्थीहरूलाई उनीहरूको सन्देश लैजानेछौं र प्रक्रियामा अर्थपूर्ण अन्तरदृष्टि प्रदान गर्नेछौं।’

Leave A Reply

Your email address will not be published.